28 kwietnia po mszy świętej w Kościele p.w. Św. Marcina w Barkowie nastąpiło poświęcenie wyremontowanej wieży kościoła, a także uroczyste otwarcie znajdującej się w jej wnętrzach wystawy.

W uroczystości udział wziął burmistrz Robert Lewandowski, Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, a także mieszkańcy sołectwa Barkowo.

Blisko rok trwały prace związane z odnowieniem elewacji, wnętrza oraz instalacji kościoła. Efekty przeprowadzonych prac można już podziwiać, tym bardziej że tuż po mszy świętej ks. Proboszcz Mariusz Grzesiowski uroczyście otworzył dla mieszkańców wyremontowaną wieżę kościoła. Co ważne w jej wnętrzach na zwiedzających czeka wystawa ukazująca zarówno przeprowadzony remont, jak i historię wsi.

Bielone ściany, odświeżona stolarka okienna i drzwiowa wieży, odnowione schody i balustrady. Do tego wykonanie pomostów obserwacyjnych i montaż lunet udało się zrealizować dzięki staraniom Proboszcza Parafii księdza Mariusza Grzesiowskiego, dzięki któremu w 2017 roku parafia na realizację zadania pozyskała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 800 tys. zł.

Realizacja projektu zwiększyła ofertę kulturalną i turystyczną zabytkowego kościoła oraz niewątpliwie stworzyła nowe przestrzenie dla zwiedzających co powinno spowodować wzrost liczby odwiedzających obiekt. Mieszkańcy oraz turyści będą mieli ułatwiony dostęp do kultury w celu rozwijania wrażliwości historycznej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Wspomnienie

Liturgia Słowa